Scénografie, architektura, nová média, světelný a zvukový design, móda…

Vizuálně nejzajímavější divadelní projekty posledních let
Divadelní představení, performance, instalace a site-specific projekty
Kreativní program pro děti

Program

Hot News

   
   PQ+ DOPROVODNÝ PROGRAM   

PQ E-Scenography PQ Logo
PQ > FAQ

Jak mohu vystavovat/uvést své dílo/performanci na PQ?
Kde seženu vstupenky pro skupiny?
Platí akreditace/vstupenka z PQ také na operu Philipa Glasse?
Mohu si udělat rezervaci na Intersekci?
Co můžu vidět zadarmo?
Kde seženu vstupenky na akce PQ+?
Které dny jsou nejvhodnější pro návštěvu PQ?
Kde seženu program akcí PQ?
Kde najdu seznam umělců účastnících se PQ?
Kde se v Praze ubytovat?
Poskytuje PQ nějakou finanční podporu studentům?
Je možné zúčastnit se více projektů v rámci Scenofestu?
Mohou se mladí umělci a profesionálové nějak zapojit do programu Scenofestu?Jak mohu vystavovat/uvést své dílo/performanci na PQ?
Quadriennale není festival, neakceptujeme tedy nabídky na dílo/performance či výstavy od jednotlivých umělců.


Kde seženu vstupenky pro skupiny?
Skupinové vstupenky není nutné kupovat předem. Vstupenky mohou být zakoupeny v den vaší návštěvy. Pokud si přejete platit na fakturu, prosím kontaktujte pq@pq.cz


Platí akreditace/vstupenka z PQ také na operu Philipa Glasse?
Ne. Operu uvede Národní divadlo a vstupenku je tedy nutné zakoupit tam. Doporučujeme všem, kteří chtějí představení navštívit, aby si rezervovali vstupenky s dostatečným předstihem ZDE.  


Mohu si udělat rezervaci na Intersekci?
Bohužel to není možné. Vzhledem k tomu, že se v rámci Intersekce představí téměř tři desítky projektů, návštěva vám zabere poměrně dost času. Dobrá zpráva je, že vaše vstupenka je platná po celou dobu trvání PQ, takže se tam můžete kdykoliv znovu vrátit a také si odpočinout v kavárně. Pokud bude moc dlouhá fronta, můžete navštívit projekt Světlo a zvuk v budově Nové scény Národního divadla.


Co můžu vidět zadarmo?
Spoustu věcí, především performance a spektákly! Instalace a živé performance v rámci projektu Intersekce Out of the box a také představení Šest jednání v rámci Scenofestu. Studentská představení nazvaná Pouliční příběhy či Příběhy z Disku jsou také zadarmo a konají se každý den na Jungmannově náměstí. A kavárna na piazzettě Národního divadla se každý večer promění v kino!


Kde seženu vstupenky na akce PQ+?
PQ+ je doprovodnou akcí Pražského Quadriennale, proto je třeba na všechny akce (výstavy/divadelní představení) zvlášť zakoupit vstupenky přímo na jednotlivých místech konání. Vstupenky na divadelní představení ale bude možné rezervovat prostřednictvím našich webových stránek asi měsíc před začátkem PQ a většina výstav je zdarma.


Které dny jsou nejvhodnější pro návštěvu PQ?
Pražské Quadriennale je největší mezinárodní přehlídka scénografie a divadelní architektury, která nabízí desítky představení, debat, dílen a dalších akcí. Oficiální slavnostní zahájení se koná 15. června a expozice se následující den otvírají pro veřejnost. Největší koncentrace akcí je od 16. do 23. června.


Kde seženu program akcí PQ?
Program bude k dispozici zdarma na místě, ale můžete si jej také stáhnout v pdf v sekci „pro návštěvníky“. Můžete si též online vybrat jednotlivé akce a vytvořit si svůj vlastní program: pro tuto službu je nutná registrace na http://www.pq.cz/en/user-registration.html. Podívejte se na celý program PQ 2011.


Kde najdu seznam umělců účastnících se PQ?
Pracujeme na programové databázi a jakmile bude vše připraveno, nejpozději do první poloviny května, budete mít možnost projít si seznam všech osobností, které se účastní PQ 2011, největší světové přehlídky scénografie a divadla.


Kde se v Praze ubytovat?
Záleží na vašich preferencích. Můžete se ubytovat v hostelech v centru Prahy. Podívejte se zde na nabídku.


Poskytuje PQ nějakou finanční podporu studentům?
PQ neposkytuje podporu  studentům. Studenti se ale mohou zapojit jako dobrovolníci a získat tak zdarma akreditaci na celé PQ (v závislosti na délce spolupráce).


Je možné zúčastnit se více projektů v rámci Scenofestu?
Ano. Poslední kolo registrace do dílen je otevřeno všem zájemcům, tedy i účastníkům dalších projektů Scenofestu. Do dílen se nyní mohou přihlašovat i nestudující a je možné zaregistrovat se do libovolného počtu dílen. Více ZDE.


Mohou se mladí umělci a profesionálové nějak zapojit do programu Scenofestu?
Mladí umělci a profesionálové se nyní mohou přihlašovat do dílen. Mohou si vybrat libovolný počet dílen. Uzávěrka pro registraci je 25. květen 2011. Více ZDE.