Scénografie, architektura, nová média, světelný a zvukový design, móda…

Vizuálně nejzajímavější divadelní projekty posledních let
Divadelní představení, performance, instalace a site-specific projekty
Kreativní program pro děti

Program

Hot News

   
   PQ+ DOPROVODNÝ PROGRAM   

PQ E-Scenography PQ LogoPODÍVEJTE SE NA KOMPLETNÍ PROGRAM ARCHITEKTONICKÉ SEKCE


Současný/budoucí performativní prostor na křižovatce
EXPOZICE JAKO OTEVŘENÁ PROSTOROVÁ LABORATOŘ @ PQ’11 
KLADE OTÁZKU CO JE DNES (KAMENNÉ) DIVADLO...A CO BY JÍM MOHLO BÝT ZÍTRA?Architektonická sekce PQ11 si klade za cíl vyprovokovat architekty, divadelníky a veřejnost ke znovuobjevování potenciálu prostoru pro divadlo v novém století. Za tímto účelem poskytuje dynamický prostor pro setkání, prezentaci a diskuzi o nových myšlenkách.

Je divadelní prostor nový, nalezený, recyklovaný, starý, bezpečný nebo nebezpečný? Je uvnitř, venku, je tradiční či radikální? Jedná se o záměrně vytvořený prostor, nalezený prostor, virtuální svět nebo pouze o jakýkoliv prostor kreativně uchopený jako prostor pro performanci?


 
PROČ JE DIVADLO?: Divadelní kultura: Arata Isozaki - zrušeno!
KDY JE DIVADLO?: Architektonická sekce: Charles Renfro
JAKÉ JE DIVADLO?: Divadelní architektura: Doina Petrescu
KDE JE DIVADLO?: Performance veřejnosti: Richard Sennett
CO JE DIVADLO?: Nová místa performance: Marvin Carlson

Za účasti Evy Jiřičné - Účast Václava Havla je zrušena!

Účastníci Jane Rendell, Omar Khan, Andrew Todd a hosté

Architektonická sekce představí práce tvůrců jako jsou Steven Holl, Diller Scofidio & RenfroJean NouvelZaha Hadid, Mecanoo a Snohetta. Soustředí se na umělce kteří spolupracují a architekty a na architekturu, která se podílí na vytváření divadla –  zúčastní se Willi DornerSasha WaltzFrédéric FlamandHotel Pro Forma – a také ti, kteří odmítají konvenční divadelní architekturu a hledají či vytvářejí alternativní prostor pro performanci.

Expozice Současný/budoucí performativní prostor na křižovatce, která je zasazená do prostoru kostela sv. Anny - Pražské křižovatky představí práce umělců z 32 zemí v rámci Národních expozic,  budou se promítat videa z netradičních projektů z Mediální věže a sejdou se zde vůdčí osobnosti designu, aby v se podělili o projekty a vyprovokovali nové přístupy v Otevřené prostorové laboratoři, která klade otázku: Jak by mohly podle umělců a architektů vypadat prostory či scénáře schopné transformovat a znovu oživit veřejný zájem o živé performance?

Mediální věž promítne následující videa: Zaha Hadid: JS BACH Chamber Music Hall // Theun Mosk: Wiek/Rotor // Beth Weinstein: Frédéric Flamand in Collaboration with Six Architects // Lead Pencil Studio: Installing Non-Sign II // Sven Mehzoud: Shanghai Scenographies: Danish Pavilion // Fabrizio Crisafulli: Spectacle of Light // MAP_Movement_Architecture_Performance: Tongues of Stone // Serpentine Gallery:Serpentine Pavilions: 2000-2010 // Oren Sagiv and Artists without Borders: Transparent Wall // Monika Ponjavić & Marina Radulj: Body Never Lies // muf architecture/art & Atelier One: Villa Frankenstein // Omar Khan: Open Columns // Willi Dorner: Bodies in Urban Space // Hotel ProForma: Algebra of Place // Philippe Starck: One Day in AlhóndigaBilbao // Juliet Rufford & Robert Brocklehurst: Scratching BAC // Kengo Kuma:Casalgrande Ceramic Cloud // Nick Kapica: Sasha Waltz’s Dialogues with Architecture// Jean Nouvel: Danish Radio Hall // Rodrigo Tisi, Roberto Barría, Pablo Silva: Plastic Forest// Mette Ramsgard-Thomsen: Strange Metabolisms // Kere and Schlingensief:Festspielhaus AfrikaV rámci Architektonické sekce proběhne také Architektonická soutěž (TAC),  kterou pořádá každé čtyři roky OISTAT (Mezinárodní organizace scénografů, divadelních techniků a architektů), a které se mohou zúčastnit studenti a mladí návrháři. Více informací o Architektonické soutěži

 


Komisařka Architektonické sekce: Dorita Hannah (Nový Zéland)
Místo konání Architektonické sekce: Pražská křižovatka (kostel sv. Anny)
Seznam zemí a regionů
Architektonická sekce je sekcí soutěžní –  porota PQ